Vodoliečba

Vodoliečba je definovaná ako použitie vody, v rôznych formách, ktoré vedie k udržaniu zdravia, k prevencii proti chorobám alebo k liečeniu už vzniknutých ochorení. a maximalizuje obehovú sústavu.

Pri vonkajšom použití, má voda silu zlepšiť krvný a lymfatický obeh, uvoľňuje napätie v tkanivách, zmierňuje bolesť a upokojuje nervový systém.

Účinky vodoliečby :

Tepelné : 
Tieto účinky sú vyrobené s použitím vody pri teplotách vyšších alebo nižších ako telesná teplota. Použitie studenej vody má povzbudzujúce účinky. Pomáha pri znižovaní známok zápalu, ako je bolesť a opuch v akútnych fázach zranenia.

Horúca voda pomáha pri zlepšovaní obehu a pri odstraňovaní odpadových látok z telesných tkanív. Horúca voda je užitočná aplikácia v chronickej bolesti. 
Voda sa používa aj ako analgetikum a anestetikum. Horúce kúpele sú často využívané na zmiernenie bolesti kĺbov . Naopak studená voda sa používa na zmiernenie bolesti, tým že znecitlivie boľavé miesto, napríklad svaly. Voda má aj antikonvulzívne účinky. To znamená, že zohriata voda uvoľňuje kŕče nervového systému a svalové kŕče. Prenáša teplo do organizmu, tým uvoľňuje napäté svaly a zvyšuje prietok krvi v tkanivách.

Mechanické efekty : 
Masáž -ako pohyb vodných trysiek stimuluje hmatové receptory v koži vedie k zvýšeniu krvného obehu. 

Chemické účinky: 
Vodoliečba produkuje upokojujúce účinky. Rôzne štúdie k záveru, že tam je zvýšenie hladiny serotonínu. Hydroterapia tiež pomáha pri odstraňovaní toxínov z rôznych telových dutín. Upokojuje pľúca, srdce, žalúdok a endokrinný systém stimuláciou nervových reflexov na miechu. 
Dokáže odstrániť rôzne tiky a kŕče.