Botulotoxín

Botulotoxín

kvapka

Botulotoxín sa v súčasnosti využíva v korektívnej dermatológii predovšetkým na liečbu mimických vrások čela, medziobočia a vrások okolo očí.

Botulotoxín sa aplikuje jemnou injekčnou ihlou do svalov alebo do podkožia liečenej oblasti. Počet aplikačných bodov závisí od želaného výsledku, bolestivosť pri zákroku je minimálna. Po aplikácii sa želaný efekt dosahuje rýchlo a liečba nevyžaduje vyradenie z bežného rytmu života.

Po aplikácii dochádza v priebehu 1-2 dní k prejavom nervovosvalovej blokády, teda k relaxácii svalov v ošetrenej oblasti. Úplný efekt (odstránenie vrások) sa dostaví do 2 týždňov od podania. Doba pôsobenia uvedenej liečby trvá v priemere 3-4 mesiace, nakoľko sa jedná len o dočasné vyradenie svalov z ich funkcie. Účinnú látku je však možné opakovane aplikovať, pri opakovanej aplikácii sa zvyčajne liečebný efekt predlžuje.

Botulotoxín sa úspešne využíva v kombinácii s výplňami s obsahom kyseliny hyalurónovej ako aj s fotoomladením.

Galéria

Cenník zákrokov

Od 110 € za ošetrenie.

Ďakujeme za Vašu objednávku na ošetrenie: Botulotoxín.

Doporučné ošetrenia

  • Potenie

    Potenie

    Hyperhidrózou (nadmerným potením) trpia približne 3 % svetovej populácie. Príčin môže byť hneď niekoľko. Od chorôb...

    viac info

Naša filozofia

Zdravotnícke zariadenie GALENOS je určené všetkým, ktorí chcú spomaliť starnutie a zdieľajú rovnaké hodnoty ako my: ZDRAVIE na prvom miete, BEZPEČNOSŤ, PRIRODZENOSŤ a OSOBNÝ PRÍSTUP.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny – formou dohody po telefonickom objednaní, alebo cestou objednávacieho formulára.