Ochlpenie

Ochlpenie

kvapka

Mužské hormóny, androgény, sú zodpovedné za rast ochlpenia. Ich prítomnosť je štandardná u oboch pohlaví, avšak v rozličnej miere. Ak dôjde k disbalancii, vzniká problém. Epilácia chĺpkov sa tak stáva nevyhnutnou súčasťou života, no našťastie nie navždy.

Najprogresívnejšou a rozhodne najspoľahlivejšou metódou v odstraňovaní nežiadúceho ochlpenia je laserová epilácia. Laserové odstránenie chĺpkov je založené na princípe selektívnej fototermolýzy. Laserové žiarenie je vychytávané vo vlasovom pigmente – melaníne. Zmenou žiarenia na tepelnú energiu dochádza k deštrukcii vlasu , pričom okolité štruktúry kože zostávajú nepoškodené. Výhodou liečby je schopnosť ošetriť naraz i veľké plochy bez výraznej bolestivosti.

Pre úspešný výsledok je potrebné zasiahnuť vlas v jeho „aktívnom“ období, kedy obsahuje  najviac farbiva. Pomer jednotlivých fáz rastového cyklu je rôzny, závisí od lokalizácie na tele. V optimálnom prípade najefektívnejšie prístroje dosahujú výslednú redukciu ochlpenia v priemere po 5-8 sedeniach. Slovné spojenia ako chlpy na tvári, či „depilácia tváre“ už nemusia zamestnávať Vašu myseľ. Na základe klinických štúdií a výsledkov praxe možno túto metódu považovať za technicky dokonalú a nanajvýš spoľahlivú.

Doporučné ošetrenia

  • Epilácia

    Epilácia

    V poslednom desaťročí sa najefektívnejšou metódou trvalého odstránenia ochlpenia stala laserová epilácia....

    viac info

Naša filozofia

Zdravotnícke zariadenie GALENOS je určené všetkým, ktorí chcú spomaliť starnutie a zdieľajú rovnaké hodnoty ako my: ZDRAVIE na prvom miete, BEZPEČNOSŤ, PRIRODZENOSŤ a OSOBNÝ PRÍSTUP.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny – formou dohody po telefonickom objednaní, alebo cestou objednávacieho formulára.