Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov

kvapka

Problém vypadávania vlasov riešime v našom centre aplikáciou vlasovej mezoterapie.

Cieľom je zabrániť predčasnému odumieraniu vlasových folikulov a podporiť ich regeneráciu, naštartovať rast nových vlasov a zlepšiť kvalitu vlasov.
U žien po 40-ke je najčastejšou príčinou vypadávania vlasov androgénna alopécia. Ženské vlasové folikuly sú veľmi citlivé na hormonálne zmeny v tele. Rýchlosť vypadávania vlasov sa odvíja hlavne  od genetickej predispozície a hladiny DHT ( dihydrotestosteron) vo vlasových folikuloch. DHT je vysoko aktívna forma testosterónu. Odhaduje sa, že DHT je 5-10 krát účinnejší, než testosterón. DHT sa viaže na androgénové receptory vo vlasových folikuloch a jeho pôsobením dochádza k zmenšovaniu vlasových folikulov, vlasy se stenčujú a vypadávajú. Vlasový folikul je dočasne nefunkčný alebo úplne odumrie a dochádza k zastaveniu tvorby vlasov. Práve po štyridsiatke dochádza u žien k prirodzenému úbytku estradiolu (ženský pohlavný hormón), ktorý zabraňuje tvorbe DHT. DHT tak začína byť v nadbytku, čo sa prejaví okrem iného postupným úbytkom vlasov. Vypadávanie vlasov môžu spôsobovať aj niektoré ochorenia, lieky, stres, nevhodný životní štýl.

Pri vlasovej injekčnej mezoterapii sa aplikujú priamo do vlasovej časti pokožky látky, ktoré chránía vlasové folikuly, látky, ktoré podporujú  rast vlasov. Dôležité je súčasné prekrvení vlasovej pokožky a zlepšenie zásobenia kyslíkom a ďalšími živinami. 

Vlasová pokožka se pre zákrokom neznecitlivuje, preto je ošetrenie mierne bolestivé. Po predchádzajúcej dezinfekcii sa do vlasatej časti pokožky hlavy aplikuje tenkou ihličkou mnohopočetnými vpichmi mezoterapeutický roztok. 

Doporučený počet ošetrení stanoví lekár pri vstupnej konzultácii.  Kvalita vlasov sa zlepšuje už po 2-3 sedeniach.

Cenník zákrokov

Cena zákroku: 150 € za ošetrenie.

Naša filozofia

Zdravotnícke zariadenie GALENOS je určené všetkým, ktorí chcú spomaliť starnutie a zdieľajú rovnaké hodnoty ako my: ZDRAVIE na prvom miete, BEZPEČNOSŤ, PRIRODZENOSŤ a OSOBNÝ PRÍSTUP.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny – formou dohody po telefonickom objednaní, alebo cestou objednávacieho formulára.