Vrásky

Vrásky

kvapka

Na proces starnutia kože vplývajú vnútorné i vonkajšie faktory. Starnutie je podmienené chronologicky, čiže prirodzeným pôsobením času na genetickom podklade a zároveň pôsobením vonkajších faktorov a hormonálnych zmien v organizme. Slnko, fajčenie a zlá životospráva jednoznačne vedú k vzniku predčasných znakov starnúcej pleti, a tým aj k tvorbe vrások.

Vnútorný proces starnutia môže začínať už po dvadsiatke. Koža produkuje menej kolagénu a elastínu, ktoré jej dávajú pružnosť a elasticitu. Výsledkom sú jemné vrásky a linky, suchšia, tenšia a priehľadnejšia koža. Starnutie pokožky sa u každého človeka prejavuje individuálne.

Typy vrások

Povrchové vrásky

Jemné ťažko viditeľné linky. Tento typ vrások zmizne, keď sa koža natiahne. Dajú sa prekryť ľahkým makeup-om. Sú súčasťou počiatočnej fázy prirodzeného procesu starnutia. Povrchové vrásky môže spôsobiť aj opakovaná mimika a vonkajšie faktory (vystavovanie sa slnečnému žiareniu, fajčenie...)

Viditeľné vrásky

Sú súčasťou ďalšej fázy procesu starnutia. Stávajú sa výraznejšími a môže byť ťažké alebo nemožné prekryť ich makeup-om. Najnápadnejšie sú okolo očí, úst a krku. Vznikajú v dôsledkom úbytku tuku pod povrchom kože súvisiacim s vnútorným starnutím.

Výrazné vrásky a záhyby

Ďalším znakom starnutia tváre sú vrásky medzi nosom a kútikmi úst. Nazývame ich nosovo-ústne záhyby. Spolu s voľnou kožou pozdĺž čeľuste môžu spôsobiť “lalokový” efekt v dolnej polovici tváre. Objavujú sa hlboké vrásky na čele a vpadnutie očí a líc

Doporučné ošetrenia

Naša filozofia

Zdravotnícke zariadenie GALENOS je určené všetkým, ktorí chcú spomaliť starnutie a zdieľajú rovnaké hodnoty ako my: ZDRAVIE na prvom miete, BEZPEČNOSŤ, PRIRODZENOSŤ a OSOBNÝ PRÍSTUP.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny – formou dohody po telefonickom objednaní, alebo cestou objednávacieho formulára.