Kožné výrastky

Kožné výrastky

kvapka

Kožné výrastky - fibrómy, sú drobné výrastky na koži, väčšinou na tenkej stopke. Po akné sú najrozšírenejším ochorením kože. Trápia mužov aj ženy v každom veku.

Najčastejšie sa nachádzajú v oblasti viečok, krku, podpazušia, pod prsníkmi či v rozkroku. Môžu a nemusia obsahovať pigment melanín. Zvyčajne bývajú mnohopočetné, môžu sa však vyskytovať izolovane, kedy spravidla nadobúdajú väčší rozmer. Tieto výrastky sú nezhubného charakteru, no môžu prekážať pri bežných denných činnostiach. Nachádzajú sa  na miestach, kde sa človek najviac potí a kde sa trie látka, čo môže fibrómy podráždiť. Preto je vhodné ich odstrániť. Vznikajú na základe genetických predpokladov, nie sú však nákazlivé ako bradavice a na tele rastú samovoľne.

Najmodernejšou a veľmi využívanou metódou na ich odstránenie je laser. Pomocou neho vám dermatológ za pár minút, bez bolesti, skalpela a krvi výrastky odstráni. Samozrejme len tie, ktoré sú na odstraňovanie laserom alebo inou neinvazívnou technológiou vhodné

Doporučné ošetrenia

Naša filozofia

Zdravotnícke zariadenie GALENOS je určené všetkým, ktorí chcú spomaliť starnutie a zdieľajú rovnaké hodnoty ako my: ZDRAVIE na prvom miete, BEZPEČNOSŤ, PRIRODZENOSŤ a OSOBNÝ PRÍSTUP.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny – formou dohody po telefonickom objednaní, alebo cestou objednávacieho formulára.