Epilácia

Epilácia

kvapka

V poslednom desaťročí sa najefektívnejšou metódou trvalého odstránenia ochlpenia stala laserová epilácia. Princíp, na ktorom laser funguje, sa označuje ako selektívna fototermolýza. Laser produkuje svetelné žiarenie jednej vlnovej dĺžky sústredené do úzkeho zväzku lúčov. Lasery používané za účelom epilácie produkujú svetlo o takej vlnovej dĺžke, na ktorú je citlivé farbivo vlasového chlpu - melanín. Laser svojím pôsobením reaguje s farbivom chlpu, zahreje chlp na extrémne vysokú teplotu a takto chlp spáli - definitívne zničí. Z toho vyplýva aj vyššia účinnosť tejto metódy na tmavé chlpy na svetlejšej pokožke. Farbivo melanín obsahuje aj koža. Čím je koža prirodzene tmavšia, alebo opálenejšia, tým viac laserový lúč zahrieva aj pokožku. Takže pri tmavej koži je nutné použiť nižšiu energiu laserového lúča, takú, pri ktorej nedôjde k poškodeniu kože.

Počet opakovaní na docielenie definitívneho odstránenia chlpov je individuálny a okrem rozdielu medzi farbou pokožky a farbou ochlpenia závisí od množstva zasiahnutých či poškodených chlpov v aktívnej - rastovej fáze (anagéne) chlpu. Ostatné korienky na danej časti tela sú v kľudovej fáze (telogéne). Preto sú medzi jednotlivými epiláciami nutné dostatočne dlhé pauzy, priamo závislé od dĺžky kľudovej fázy (telogénu) na danej časti tela, aby sa maximálne množstvo chlpov dostalo do aktívnej, rastovej fázy (anagénu), stmavlo a mohlo byť zničené laserovým lúčom. Vo všeobecnosti je najvhodnejší čas na opakovanie zákroku doba, keď chlpy začínajú zase rásť.

V priemere je potrebné, aby sa epilácia opakovala 4 - 8 krát, v dostatočných časových intervaloch. V nízkom percente prípadov, v závislosti na individuálnych vlastnostiach


Predzákroková starostlivosť

Na epiláciu laserom je vhodná neopálená pokožka, minimálne sa odporúča neopaľovať sa 1mesiac pred zákrokom. Chlpy nesmú byť epilované strojčekom alebo akoukoľvek metódou ktorá chlpy vytrháva minimálne 6 týždňov pred zákrokom. U pacientov, ktorí prekonali infekciu vírusom herpes simplex, môže epilácia v okolí pier vyvolať opätovnú aktivizáciu infekcie. U týchto pacientov je vhodná celková antivírusová liečba niekoľko dní pred a po zákroku.


Čo možno od procedúry očakávať

Po absolvovaní potrebného počtu sedení laserovej epilácie dochádza k redukcii ochlpenia na 70 – 80% (u mužov) u žien až do 90%. Najefektívnejšie prístroje dosahujú želanú redukciu po 4-5 sedeniach.

Cenník zákrokov

Od 5. ošetrenia – zľava 40% z pôvodnej ceny

Miesto

Cena za jedno ošetrenie

Horná pera

35 €

Brada

60 €

Líca

60 €

Medziobočie

30 €

Bokombrady

60 €

Uši

30 €

Krk

60 €

Zátylok

50 €

Hrudník

150 €

Okolie prsných bradaviek

30 €

Chrbát

200 €

Krížová oblasť

55 €

Linea alba (pupok)

30 €

Brucho

50 €

Podpazušie

50 €

Ramená

75 €

Predlaktia

100 €

Celé horné končatiny

200 €

Bikiny

80 €

Celé bikiny

100 €

Vnútorné stehná

150 €

Stehná

200 €

Prekolenia

130 €

Celé dolné končatiny

250 €

Prsty na rukách alebo nohách

35 €

Holenie

5 €

Ďakujeme za Vašu objednávku na ošetrenie: Epilácia.

Doporučné ošetrenia

  • Ochlpenie

    Ochlpenie

    Mužské hormóny, androgény, sú zodpovedné za rast ochlpenia. Ich prítomnosť je štandardná u oboch...

    viac info

Naša filozofia

Zdravotnícke zariadenie GALENOS je určené všetkým, ktorí chcú spomaliť starnutie a zdieľajú rovnaké hodnoty ako my: ZDRAVIE na prvom miete, BEZPEČNOSŤ, PRIRODZENOSŤ a OSOBNÝ PRÍSTUP.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny – formou dohody po telefonickom objednaní, alebo cestou objednávacieho formulára.