Rozšírené cievky

Rozšírené cievky

kvapka

Jemné rozšírené cievky na tvári sa nazývajú teleangiektázie. Pozorujeme ich jednotlivo, alebo ich tesné zoskupenie môže vytvárať dojem jednoliateho celku. Na dolných končatinách žilová kresba zdravých osôb nie je badateľná. Na rozdiel od teleangiektázií tváre, venektázie dolných končatín sú sfarbené do modrofialova, či modročervena. Ich priebeh je kľukatý, sú hrubšie a výraznejšie, ich dĺžka dosahuje i niekoľko centimetrov. Metličkovými varixami označujeme hviezdicovito usporiadané venektázie na stehnách, predkoleniach, či okolo členkov.

Vínovočervené škvrny rozličnej veľkosti, tvaru a intenzity sfarbenia nazývané Naevus flammeus – „oheň“sa nachádzajú sa v ktorejkoľvek lokalizácii na koži zvyčajne od narodenia, či ranného detstva. S rastom sa spravidla zväčšujú.

Vznik tzv. popraskaných žiliek na tvári, môže byť podmienený vrodenou vývinovou chybou, bez dokázateľnej príčiny, vtedy sa s týmito poruchami stretávame už v detskom veku. V dospelosti vzniknuté teleangiektázie bývajú podmienené vonkajšími faktormi alebo prítomnými kožnými chorobami. Slnečné žiarenie, klimatické vplyvy, hormonálna liečba, patria k častým faktorom napomáhajúcim vzniku teleangiektázií. Odstránenie cievok na tvári sa tak stáva pálčivou témou u klientov. Na vzniku rozšírených žíl dolných končatín sa podieľajú vrodené vlohy , ako aj zmeny podmienené starnutím / zníženie elasticity cievnej steny…/. Pôsobenie rizikových faktorov, medzi ktoré sa okrem iného zaraďuje obmedzenie pohybu a nadváha, zhoršuje danú dispozíciu.

Doporučné ošetrenia

  • Korekcia cievok

    Korekcia cievok

    Ponúkame Vám riešenie ako komfortne korigovať drobné nežiadúce cievky napríklad v oblasti tváre.. Najefektívnejšie...

    viac info

Naša filozofia

Zdravotnícke zariadenie GALENOS je určené všetkým, ktorí chcú spomaliť starnutie a zdieľajú rovnaké hodnoty ako my: ZDRAVIE na prvom miete, BEZPEČNOSŤ, PRIRODZENOSŤ a OSOBNÝ PRÍSTUP.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny – formou dohody po telefonickom objednaní, alebo cestou objednávacieho formulára.