Potenie

Potenie

kvapka

Hyperhidrózou (nadmerným potením) trpia približne 3 % svetovej populácie. Príčin môže byť hneď niekoľko. Od chorôb ako je tuberkulóza, obezita, vysoký tlak, cez ochorenia štítnej žľazy až po menopauzu.

Primárna hyperhidróza, čiže nadmerné potenie postihuje najčastejšie oblasti podpazušia, dlaní a chodidiel. Začína sa objavovať v období puberty. V dospelom veku spôsobuje výrazný diskomfort.

Ak trpíte nadmerným potením bez preukázania organickej alebo psychickej príčiny, je tu veľká pravdepodobnosť, že ide o emocionálnu hyperhidrózu (nadmernú tvorbu potu pri emóciách ako sú: stres, nervozita, strach, napätie, radosť).

Ľudia postihnutí týmto ochorením sa často dostávajú do nepríjemných a stresových situácií. Mnohí sa preto radšej držia v úzadí a neveria si. Potenie sa tak stáva psychologickým problémom a môže viesť až k depresiám. Dá sa povedať, že priamo zasahuje do každodenného života postihnutých ľudí.

Doporučné ošetrenia

  • Botulotoxín

    Botulotoxín

    Botulotoxín sa v súčasnosti využíva v korektívnej dermatológii predovšetkým na liečbu mimických...

    viac info

Naša filozofia

Zdravotnícke zariadenie GALENOS je určené všetkým, ktorí chcú spomaliť starnutie a zdieľajú rovnaké hodnoty ako my: ZDRAVIE na prvom miete, BEZPEČNOSŤ, PRIRODZENOSŤ a OSOBNÝ PRÍSTUP.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny – formou dohody po telefonickom objednaní, alebo cestou objednávacieho formulára.