Korekcia jaziev

Korekcia jaziev

kvapka

Terapia jaziev a strii patrí k najkomplikovanejším v dermatológii. Mnoho pacientov má predstavu, že dokážeme jazvu alebo striu úplne odstrániť a neradi sa zmierujú s faktom, že sme schopní docieliť len určité korekcie.
Terapeutický postup sa značne odlišuje od typu jazvy a strie. Ošetreniu vždy predchádza dermatologické vyšetrenie, kde sa rozhodne o najvhodnejšom postupe korekcie. Podľa charakteru jaziev rozlišujeme 2 veľké skupiny jaziev: jazvy atrofické (vklesnuté) a jazvy hypetrofické, keloidné (vyčnievajúce).

Ku korekcii vkleslých (atrofických) jaziev (najčastejšie po akné a ovčích kiahňach) využívame frakcionovaný CO2 laser – tzv. laserový resurfacing, ktorým sa zbrúsi kožný povrch, čím sa jazva zarovná do úrovne okolitej pokožky.

Na korekciu vyčnievajúcich (hypertrofických) jaziev využívame aplikáciu laserového žiarenia prístroja Lumenis.

Na korekciu strií sa najčastejšie využíva frakcionovaný CO2 laser.

U väčšiny pacientov k dosiahnutiu optimálneho efektu korekcie atrofických (vkleslých) jaziev a strií sú potrebné okolo 3-4 ošetrenia s odstupom 4 týždňov, hypetrofických (keloidných) jaziev 2-3 ošetrenia s odstupom 6 týždňov.

Cenník zákrokov

V závislosti od typu lasera a veľkosti ošetrovanej plochy od 50€

Ďakujeme za Vašu objednávku na ošetrenie: Korekcia jaziev.

Doporučné ošetrenia

  • Strie

    Strie

    Strie sú červené alebo ružové trhlinky v koži, ktoré časom blednú. Vznikajú vtedy, keď je koža v krátkom...

    viac info

Naša filozofia

Zdravotnícke zariadenie GALENOS je určené všetkým, ktorí chcú spomaliť starnutie a zdieľajú rovnaké hodnoty ako my: ZDRAVIE na prvom miete, BEZPEČNOSŤ, PRIRODZENOSŤ a OSOBNÝ PRÍSTUP.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny – formou dohody po telefonickom objednaní, alebo cestou objednávacieho formulára.